سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران 16هزار منبع کتابی و غیرکتابی به مدارس سراسر کشور اهدا کرد


تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۷:۲۲:۳۴
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران 16هزار منبع کتابی و غیرکتابی به مدارس سراسر کشور اهدا کرد
در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بین کودکان و نوجوانان،‌ 16هزار منبع کتابی و غیرکتابی به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به 28مدرسه در سراسر کشور اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فرناز محمدی معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اعلام این خبر گفت: براساس رسالت های ذاتی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و به منظور توسعه و تقویت فرهنگ مطالعه طرح اهدای کتاب به مدارس از سوی این سازمان اجرا شد.
محمدی افزود: مسئولان مدارس سراسر کشور در سال تحصیلی جدید به منظور ایجاد و راه اندازی کتابخانه یا تقویت منابع کتابخانه ای خود، تقاضای دریافت کتاب و منابع غیرکتابی را به گروه مبادله و اهدای کتاب سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ارائه دادند.
وی ادامه داد: با توجه به تقاضای مدارس، این سازمان اهدای منابع کتابی و غیرکتابی حوزه کودک و نوجوان را به همراه اهدای منابع آموزشی در اولویت و دستورکار خود قرار داد و از ابتدای سال تحصیلی جدید تا کنون 16 هزار منبع اطلاعاتی شامل کتاب و منابع غیرکتابی در اختیار 28 مدرسه درسراسرکشور قرار گرفت.
معاون اداره کل فراهم آوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یادآور شد: با اهدای منابع کتابی و غیرکتابی از سوی این سازمان، علاوه بر تقویت و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی به ویژه بین گروه سنی کودک و نوجوان، دانش آموزان نیز با کارایی و کارکرد کتابخانه ملی ایران بیشتر آشنا می شوند.