یاسر احمدوند:

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده حمایت از ترویج دانشنامه‌های روستایی در کشور است


تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۴/۲ - ۱:۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۱/۴/۲ - ۱:۲۳:۳۴
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده حمایت از ترویج دانشنامه‌های روستایی در کشور است
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین معرفی کتاب «دُماب» گفت: ضروری است تا اقدام مولف مجموعه «دُماب» در سطح کشور گسترش یابد، معاونت فرهنگی وزارت ارشاد آماده است تا از مولف این مجموعه حمایت کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین معرفی کتاب «دُماب» اظهار کرد: چندی پیش با مطالعه کتابی که به ویژگی‌ها و سیر تاریخی روستاها کشور پرداخته بود نیاز به تالیف کارهای فاخر در حوزه ثبت فرهنگ روستاهای کشور را احساس کردم و با مطالعه مجموعه دماب ضرورت توسعه این اقدام را بیش از پیش دانستم.

وی اضافه کرد: ضروری است تا اقدام مولف مجموعه دماب در سطح کشور گسترش یابد، معاونت فرهنگی وزارت ارشاد آماده است تا از مولف این مجموعه حمایت کند و شیوه کار و تجربیات مولف در سراسر کشور توسعه یابد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: تالیف و انتشار دانشنامه‌هایی نظیر دماب در ثبت و نگهداشت میراث فرهنگی روستاهای کشور مفید است و امیدوارم برای تعداد کثیری از روستاهای کشور مجموعه‌ای نظیر دانشنامه «دُماب» تدوین کرد.

وی درباره مجموعه «دُماب» یادآور شد: از بخش‌های قابل توجه و جالب این مجموعه مدل احداث قنات در گذشته و مَثل‌ها و آداب انجام کار است که به صورت مبسوط تشریح شده است.