از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

تعداد مشاهده خبر :788
btnSendToFriend
برگزاری نمایشگاه به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در موزه کتاب و میراث مستند ایران
تاريخ درج خبر : 1396/02/25 04:08:06 ب.ظ
 
به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و بزرگداشت حکیم عمرخیام ،موزه کتاب و میراث مستند ایران نمایشگاهی از اسناد، کتب خطی، کتب چاپ سنگی مصور و مزین به تشعیر و تذهیب از شاهنامه فردوسی و رباعیات خیام و کتاب های قدیمی چاپی حاوی اشعار نامی برپا كرده است.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران ، در این نمایشگاه کتاب هاي چاپ سنگی، شاهنامه مزین به تشعیر و تذهیب و نگاگری استادکاران ایرانی به نمايش در آمده است.
از اسناد به نمایش درآمده در اين نمايشگاه می توان به سندی که به برپایی جشن هزارمین سال تولد فردوسی در پاریس در سال 1309 شمسی مي پردازد، اشاره كرد.
از ديگر اسناد ارزشمند در معرض ديد قرار گرفته ، متن تشکر دولت ایران از کشور ایتالیا است كه برای نامگذاری یکی از میدان های پارک ویلا اومبری شهر رم به نام فرودسی صورت گرفته است.
از کتابهای قدیمی اين نمايشگاه نيز ترانه‌های خیام با شش مجلس تصویر از درویش نقاش در سال 1313شمسی و به اهتمام صادق هدایت و ش‍اه‍ن‍ام‍ه‌ ای از فردوسی که در سال 1280 شمسی در کلکته به چاپ رسیده قابل ذكر است.
شايان ذكر است این نمایشگاه از 25 ارديبهشت ماه تا 5 خرداد ماه 1396 همه روزه به جز پنجشنبه و جمعه از ساعت 9 الی 15 در موزه کتاب و میراث مستند ایران دایر است.
آرشيو اخبار

بازگشت
نظرات كاربران
ارسال نظرات

نام:
ايميل: (نمايش داده نمي شود)
توضيحات:

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.