از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

تعداد مشاهده خبر :631
btnSendToFriend
بروجردی در نمایشگاه کتاب: کاهش مطالعه آسیب جامعه ماست
تاريخ درج خبر : 1396/02/23 03:31:27 ب.ظ
کاهش مطالعه آسیب جامعه ماست/ برای پیشبرد اهداف کتابخانه ملی، باید با یکدیگر تعامل کنیم.
اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد وکتابخانه ملی ايران ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب تهران در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران؛ اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد وکتابخانه ملی ايران ضمن بازدید از نمایشگاه کتاب تهران در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاري پیرامون ارزیابی خود از نمایشگاه کتاب اظهار داشت: سالی یک بار حضور در نمایشگاه تجدید عهدی با صاحبان قلم و صاحب‌نظران و کسانی است که در حوزه کتاب و کتابخوانی تلاش می‌کنند. آسیب جدی که در جامعه داریم بحث کاهش میزان کتابخوانی است. امیدواریم با این حرکت‌ها بتوانیم بخشی از آنها را به جامعه کتابخوانی برگردانیم. خوشحالم که دوستان تلاش می‌کنند و در اینجا سعی می‌کنند فرهنگ کتابخوانی را به جامعه منتقل کنند.
بروجردی در پاسخ به اين پرسش در خصوص نظرش درباره شعار امسال نمایشگاه کتاب تهران گفت: «یک کتاب بیشتر بخوانیم» وجه اندکی است.
Show full size image.

 
باید سعی کنیم بیشتر با نوشته‌ها آشنا شویم. در فرهنگ ما آن چیزی که نوشته می‌شود، ماندگار است. این شعار رویکردی به آینده است که آیندگان بدانند و فرهنگ خودشان را از دل خواندن آثار دیگران به دست بیاورند.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در ادامه درباره اقدامات خود در طول دوره تصدی این سازمان گفت: من یک ماه و نیم بیشتر نیست که آمده‌ام. تلاشم این بوده که ارتباط نزدیکی با بدنه ایجاد کنم تا بعد بتوانم با آنها تعامل برقرار کنم. برای پیشبرد اهداف سازمان اسناد و کتابخانه ملی، باید تعاملی با آنها برقرار کنم و ارتباطمان را بیشتر کنیم. بدنه بهتر از هر کس دیگری می تواند اهداف سازمان را پیش ببرد. تا الان فرصت خوبی برای تعامل با مجموعه کسانی که در کتابخانه ملی هستند، داشتم. باید از این فرصت استفاده کنیم که بتوانیم رشد بیشتری داشته باشیم.
آرشيو اخبار

بازگشت
نظرات كاربران
ارسال نظرات

نام:
ايميل: (نمايش داده نمي شود)
توضيحات:

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.