از متخصص اسناد بپرسيد
صفحه هاي مرتبط
 
پربازديدهاي امروز
 
 

 

تعداد مشاهده خبر :654
btnSendToFriend
از هفته کتاب تا هفته پژوهش؛ بیش از 6 هزار نفر از کتابخانه و آرشیو ملی دیدن کردند
تاريخ درج خبر : 1395/10/15 11:56:07 ق.ظ
بیش از 6 هزار نفر از هفته کتاب تا پایان هفته پژوهش، از سازمان اسناد و کتابخانه ملی بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این سازمان روزانه پذیرای بازدیدکنندگانی است که به منظور آشنایی با بخش های مختلف کتابخانه و بازدید از آثار موزه کتاب و میراث مستند ایران که مجموعه‌ای از شاخص‌ترین و با ارزش‌ترین اسناد و نسخ خطی را در معرض نمایش قرار داده است، مراجعه می‌کنند.
از آنجایی که میزان بازدیدها از این مجموعه در طول سال بخصوص در هفته کتاب و هفته پژوهش، به بالاترین حد خود می‌رسد، طی بررسی به عمل آمده مشخص شد میزان بازدید از ساختمان کتابخانه ملی و آرشیو، در بازه زمانی یاد شده سال 95 نسبت به سال‌های گذشته، افزایش چشمگیری داشته است که می‌تواند یکی از دلایل آن افتتاح موزه کتاب و میراث مستند ایران باشد.
از هفته کتاب تا آخر هفته پژوهش 3340 نفر بازدید کننده داخلی از موزه کتاب و میراث مستند ایران و 2979 نفر بازدید کننده داخلی از بخش‌های مختلف کتابخانه ملی بازدید کردند که در مجموع گردش بازدید ساختمان کتابخانه ملی را به 6319 نفر رسانده‌اند.
Show full size image.

 

در این آمار می‌توان گفت که 60 نفر بازدید کننده داخلی و خارجی به طور اختصاصی از بخش‌های تخصصی ساختمان آرشیو ملی بازدید کرده‌اند.
بر اساس این گزارش بیشترین میزان بازدید کنندگان را دانش‌آموزان و دانشجویان تشکیل می‌دهند که در کنار آن، بازدیدکنندگان آزاد، مدیران سازمان ها و مؤسسات دولتی و خصوصی، چهره های فرهنگی، اساتید دانشگاه‌ها و شخصیت‌های علمی و سیاسی نیز حضور و بازدیدی از سازمان اسناد و کتابخانه ملی، داشتند. همچنین آمار بازدید کنندگان خارجی نیز در مدت یاد شده 60 نفر بوده که شامل کارشناسان مرتبط با کتابخانه و آرشیو اسناد بودند.
آرشيو اخبار

بازگشت
نظرات كاربران
ارسال نظرات

نام:
ايميل: (نمايش داده نمي شود)
توضيحات:

تصویر امنیتی
کد نمایش داده شده فوق را در فیلد زیر وارد نمایید.